Přihlásit se
Registrovat

Zapomenuté heslo

Mirelon spolehlivě ochrání vaše zboží během přepravy

Izolace mirelon je nejoblíbenější izolační a žádaný obalový materiál. Nejvíce se využívá jako izolace proti teplu a vlhkosti anebo se pokládá mirelon pod koberec. My jej doporučujeme na balení předmětů, kterým hrozí mechanické poškození. Skvěle se postará o bezpečí vašich rozměrově atypických předmětů i drobností. Doporučit ho můžeme také jako vycpávku mezi více předmětů zabalených společně (podobně jako například bublinkovou fólii). Mirelon si můžete po domluvě vyzvednout přímo u nás v bohatě zásobených skladech v Brtvi u Lázní Bělohradu. Pěnové obalové materiály dodáváme ve formě rolí, pytlů, tvarových výseků i jako ochranné rohy. Cena se odvíjí od typu mirelonu a jeho množství.

Prohlédnout v e-shopu

mirelon


Proč je mirelon tak oblíbený?

  • tepelně a mechanicky odolný, zvukově a chemicky resistentní
  • trvanlivý materiál
  • snadná manipulace pro jeho ohebnost a pružnost
  • nízká tepelná vodivost
  • snadno recyklovatelný


Mirelon jako obalový materiál

Pro výše uvedené vlastnosti se mirelon hodí jako podložka mezi vrstvami výrobků, protožo chrání povrch a zároveň tlumí nárazy. Nadto je zdravotně nezávadný. Jediné, s čím je u mirelonu potřeba počítat, je jeho silná tendence hoření. Na druhou stranu je ale pěnový polyetylen značně chemicky odolný. Pěnový polyetylen je výbornou alternativou bublinkové fólie i  lepenky . Tento pěnový zázrak se také používá jako mirelon pod koberec.

Zjistit cenu


Mirelon izolace ve stavebnictví

mirelon

Materiál mirelon nebo také pěnová fólie či pěnový polyetylen je znám pro své vlastnosti také ve stavebnictví. Zde se mirelon využívá jako tepelná izolace od 90°C, kdy vyniká svou nízkou tepelnou vodivostí a chrání jím ovinuté materiály před tepelnou výměnou s okolím. Může být i laminován s fóliemi různých typů. Pěnový polyetylen se uplatní také v podlahářství, kde se pokládá pod plovoucí podlahy na beton. Mirelon izolace je pro své vlastnosti využívaná také například instalatéry a topenáři.

Jaký mirelon si vybrat?

Mirelon 3mm má hlavní použití jako podkladový materiál pod plovoucí laminátové a dřevené podlahy. Mirelon 3 mm má své použití i jako podklad nebo izolace pod koberce, PVC a lino.

Mirelon 5mm je vhodný na použití především ve stavebnictví, jako plošný podkladový materiál pod těžké betonové podlahy. Mirelon 5 mm je nevhodný pro venkovní použití, kde působením UV záření ztrácí své izolační vlastnosti. Mirelon 5mm se dá také použít i jako izolace obvodových zdí a střech.