Přihlásit se
Registrovat

Zapomenuté heslo

Izolepa (lepící páska)

IzolepaIzolepa v dnešní době patří mezi nejoblíbenejší druh spojovacího materálu. Protože izolepa má opravdu všestranné použití, nabízíme Vám samolepící pásky s několika druhy lepících složek:

Izolepa s akrylátovým lepidlem
Samolepící pásky s akrylovým lepidlem jsou odolné vůči světlu, stárnutí i některým olejům a rozpouštědlům. Vyrábí se ze syntetických polymerů a slouží asi k nejširšímu použití, od domácností až po balení poštovních zásilek nebo obchodních balíků. Tento druh balících pásek si získal velkou oblibu díky poměru příznivé ceny s lepivostí a snadnému rozpouštění ve vodě. Pro co nejlepší výsledek vždy dbejte na přilnutí co největší plochou lepící pásky. Izolepu k lepenému povrchu přitlačte a vyhlazujte vzduchové bublinky.

Izolepa s hotmeltovým lepidlem
Silně přilne k lepenému povrchu a je velmi obtížné uvolnit lepící pásku bez poškození podkladu, na kterém je připevněná. To se hodí, pokud chcete mít jistotu, že například zásilku nebo uložené zbožípředčasně nikdo nepozorovaně neotevře. Izolepy s hotmeltovým lepidlem hůře odolávají slunečnímu záření, naopak jsou dobrým pomocníkem při práci v chladnějším prostředí. Pásky s hotmeltovým lepidlem si získávají stále více příznivců i v oblasti strojního lepení. Velmi snadno se odvíjejí a nekompromisně přilnou.

Izolepa se solventním lepidlem
Lepící pásky zhotovené za pomoci lepidla z přírodního kaučuku se ideálně hodí pro práci ve ztížených podmínkách. To jsou například vlhká a chladná místa nebo mastné povrchy. Proto se s nimi můžete setkat při práci s izolepami v mrazírnách. Drží velmi solidně na široké škále materiálů, pokud ale plánujete lepit cokoliv vystavené delší dobu slunci, doporučujeme raději samolepící pásku s akrylátovým lepidlem.

Vybrat si můžete samolepící pásku podle toho, kam ji chcete použít.