Přihlásit se
Registrovat

Zapomenuté heslo

Dvouvrstvá vlnitá lepenka

Dvouvrstvá vlnitá lepenkaDvouvrstvá vlnitá lepenka se skládá z podkladového papíru a zvlněné vrstvy. Obojí je vyrobeno z tzv. bednové lepenky. Vlnitou lepenku můžete také znát pod méně používaným názvem vlnitý karton nebo papírová lepenka. Dvouvrstvá vlnitá lepenka je recyklovatelný materiál a recyklací běžně také znovu vzniká. Dá se tedy mluvit o materiálu ekologicky nezávadném. Výhodou dvouvrstvé vlnité lepenky je také její snadná ohebnost a poddajnost při řezání.

Prohlédnout v e-shopu


K čemu vlnitá lepenka slouží?
Každý typ vlnité lepenky je předurčený plnit svou funkci s ohledem na konkrétní přednosti dané z nich. Dělí se dle počtu vrstev, velikosti vln, odolnosti při promáčknutí jak hran, tak i celé plochy. Můžete se setkat i s lepenkami opatřenými povrchovou úpravou. Dvouvrstvá vlnitá lepenka se používá při ochraně hran, rohů a povrchů nebo jako proložka mezi jednotlivými vrstvami. Silnější lepenky lze využít při výrobě kartonových krabic, jichž jsou vlnité lepenky základním výrobním polotovarem. Její vlastnosti oceníte, pokud budete do lepenky balit různé výrobky nestandardních rozměrů. Od svých začátků, kdy vlnitá lepenka sloužila především k přepravě lahví a skleněných částí luceren, ušel tento levný a všestranně využitelný materiál dlouhý kus cesty.


Jak Vám můžeme dvouvrstvou lepenku dodat?
Standardně je dodávána vlnitá lepenka v rolích o různých šířkách. Ty se obvykle pohybují od 150 mm až do 2400 mm. Jsme flexibilní i v dodávce návinů. Můžeme Vám nabídnout náviny v rozmezí 50 bm až 500 bm. Na přání zákazníka jsme ale plně schopni přizpůsobit se a dodat dvouvrstvou vlnitou lepenku i v různých formátech (tabulích).