Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

SouhlasímVíce informací
Úvod> Produkty> Mirelon

Mirelon

mirelon

Izolace mirelon je nejoblíbenější izolační materiál, který se nejvíce využívá jako izolace proti teplu a vlhkosti. Je velmi oblíbený právě pro své rozmanité vlastnosti a použití.

Proč je mirelon tak oblíbený?

Mirelon izolace je tepelně odolný, zvukově a chemicky resistentní. Jedná se o velmi trvanlivý materiál, se kterým je snadná manipulace pro jeho ohebnost a pružnost.

Materiál mirelon nebo také pěnová fólie či pěnový polyetylen je znám pro své vlastnosti především ve stavebnictví. Zde se mirelon využívá jako tepelná izolace od 90°C, kdy vyniká svou nízkou tepelnou vodivostí a chrání jím ovinuté materiály před tepelnou výměnou s okolím. Může být i laminován s fóliemi různých typů. Uplatní se také v podlahářství, kde se pokládá pod plovoucí podlahy na beton. Pěnový polyetylen je snadno recyklovatelný a neobsahuje žádné škodlivé látky.

My ale známe ještě další použití mirelonu. Pěnový polyetylen je výbornou alternativou bublinkové fólie i lepenky. Tento pěnový zázrak se také používá jako mirelon pod koberec.

mirelon

Jaký mirelon si vybrat?

Mirelon 3mm má hlavní použití jako podkladový materiál pod plovoucí laminátové a dřevené podlahy. Mirelon 3 mm má své použití i jako podklad nebo izolace pod koberce, PVC a lino.

Mirelon 5mm je vhodný na použití především ve stavebnictví, jako plošný podkladový materiál pod těžké betonové podlahy. Mirelon 5 mm je nevhodný pro venkovní použití, kde působením UV záření ztrácí své izolační vlastnosti. Mirelon 5mm se dá také použít i jako izolace obvodových zdí a střech.

mirelon-5mm-3mm

 

Mirelon jako obalový materiál

Pro výše uvedené vlastnosti se mirelon hodí jako podložka mezi vrstvami výrobků, protožo chrání povrch a zároveň tlumí nárazy. Nadto je zdravotně nezávadný. Jediné, s čím je u mirelonu potřeba počítat, je jeho velmi silná tendence hoření. Na druhou stranu je ale pěnový polyetylen značně chemicky odolný.

Co umíme z mirelonu u nás?

Pěnové obalové materiály dodáváme ve formě rolí, pytlů, tvarových výseků i jako ochranné rohy. Tloušťka mirelonu se pohybuje od 0,8 mm do 5 mm. Hodí se jak k obalování větších a rozměrově atypických předmětů, tak mirelon využijete k zabalení drobností a jako vycpávku mezi více předměty zabalenými společně (podobně jako například bublinkovou fólii).

Dotazy a poptávky Mirelonu:

Vyplňte krátký kontaktní fomulář, rádi Vám kalkulujeme objednávku a zodpovíme případné dotazy.

Kontaktujte nás

Zpráva bude odeslána na náš e-mail, odpovíme Vám nejpozději do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Odběr newsletteru

Webové stránky vytvořil Acceler